Jeden Bóg, jeden chór, 15 lat razem

Tysiące spędzonych razem minut, ogromna ilość emitowanego przez uśmiechy ciepła i niezliczona ilość wyśpiewanego dźwięku. I Jeden, który nas w tym wszystkim łączy. Tak właśnie wyglądało piętnaście lat Kraków Gospel Choir, którego urodziny obchodziliśmy 15.11.2014 roku w Radio Kraków. To nie był tylko koncert. To było znacznie więcej. Śpiewaliśmy razem, tańczyliśmy, modliliśmy się wspólnie, tylko po to, żeby pokazać sobie i światu, że bycie RAZEM jest możliwe, ale jedynie dzięki Bogu.

Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się od dawna. Niektórzy z nas śmiali się w marcu, że te dziewięć miesięcy, które dzielą nas od finału piętnastolecia w studio im. Romany Bobrowskiej, są bardziej niż symboliczne. I rzeczywiście – troszczyliśmy się o (roz)poczęte pomysły i pielęgnowaliśmy to, co miało się między nami wszystkimi narodzić. Wspólne próby, warsztaty, rozmowy, ustalenia, i, przede wszystkim, wspólna modlitwa, umacniały naszą gospelową rodzinę. Bóg rzeczywiście zadbał o każdy szczegół naszego bycia z Nim. Tego najmocniej doświadczyliśmy podczas organizacji Jubileuszu.

Motywem listopadowego spotkania był tytuł jednej z piosenek z naszego repertuaru – „God is a healer”. Podczas tego piętnastolecia, tych kilku miesięcy intensywnych przygotowań do Jubileuszu, a także tego jednego listopadowego wieczoru doświadczyliśmy – jako chór, jako rodzina i jako każdy z osobna – jak wielka jest dobroć i chwała Uzdrowiciela. Wielkie rzeczy działy się w sercu każdego z nas, czego świadectwem były łzy radości, ulgi, radosne śmiechy i umocnienie w Panu, którymi dzieliliśmy się po koncercie.

Każdy jubileusz to dla nas czas podsumowań. Liczby są proste: jeden chór, jeden Bóg, piętnaście lat razem. Do tego dwie wydane płyty, ponad 40 warsztatów muzyki gospel i ponad 140 koncertów w kraju i za granicą. Wszyscy jednak wiemy, że są rzeczy ważniejsze niż statystyka, istotniejsze niż nawet najbardziej imponujące liczby. Są w końcu rzeczy bardziej ważne niż najbardziej spektakularne muzyczne osiągnięcia.

I tym czymś jest GOSPEL, czyli Ewangelia, którą niesiemy sobie nawzajem. Ewangelia, którą rozsiewamy w świecie poprzez słowo, muzykę, taniec. Ewangelia, która przez piętnaście lat łączyła setki ludzi o różnych charakterach w jeden chór, przepełniony miłością Boga. Ewangelia, która daje siłę, by mierzyć się ze sobą. Ewangelia, która pozwala nam wierzyć, że w Jezusie wszystko jest możliwe. To jest treść naszego chóru, to jedyna rzecz, o której chcemy śpiewać i którą się modlić. Bóg jest Uzdrowicielem!

Dziękujemy Wam wszystkim za ogromne wsparcie podczas przygotowań, a także wiele wyrazów uznania i sympatii, które otrzymaliśmy. Życzymy Wam i sobie najlepszych chwil z Bogiem i już dziś zapraszamy na nasz kolejny jubileusz!

Aleksandra Sroka

fot. Piotr Banasik

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *